Najbliższe turnieje: GP MOK - 09.10; GP EPM (GRUPA A - 16.10, GRUPA B - 16.10)  

Klasyfikacja GP EPM 2020 / Klasyfikacja GP MOK 2020 / Drużynowa

Komunikat GP Elpos-Prymus-MOK 2020 / Komunikat GP MOK 2020

Pełny terminarz turniejów GP [LINK]

Trzeci turniej z cyklu GP "Szachy na basenie 2013" za nami!

W sobotę, 5 października b.r. odbył się trzeci turniej w ramach Grand Prix Dyrektora Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji "Szachy na basenie". Rywalizacja w tym cyklu odbywa się w formule szachów szybkich (P 15') na dystansie 7 rund. Ciekawostką jest punktacja: za zwycięstwo zawodnik otrzymuje 3 punkty, natomiast za remis 1 punkt. W gronie 29 zawodników bardzo dobrze zaprezentowali się gnieźnieńscy juniorzy: zwycięstwo z dorobkiem 18 punktów odniósł Karol Nawrocki, który wyprzedził Zuzannę Szeląg - 16 punktów i Marka Nawrockiego - 15 punktów. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Jarosław Orczykowski, który zakończył rywalizację na miejscu czwartym; piąty był Iwo Czajka, zaś szósty Emil Wiśniewski. Najlepszą zawodniczką okazała się Zuzanna Szeląg. Wśród juniorów do lat 10 triumfował Wojciech Kukorowski; w grupie 14-latków najlepszą okazała się Zuzanna Szeląg, zaś w rywalizacji najstarszych juniorów, do lat 18 zwycięzcą został Karol Nawrocki.

 

Triumfatorzy poszczególnych klasyfikacji otrzymali puchary, zaś wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy i bilety na gnieźnieński basen. Turniej sprawnie sędziował Piotr Przybylski.

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki III turnieju Grand Prix "Szachy na basenie" 2013 o Puchar Dyrektora GOSiR, Gniezno, 05.10.2013

Klasyfikacja generalna Grand Prix "Szachy na basenie" 2013 po 3 turniejach